ACS Crossfire Chain - Single Speed 3/32" 106 Links Silver
Chains that offer enough durability for BMX race applications but can be used for most single speed drivetrains.Chamfered plates for quiet engagement Center-punched pins offer lateral stiffness Includes master link connector
| Links | 106 |
| Drivetrain Speeds | Single Speed 3/32" |
| Chain Connection Type | Reusable Master Link |
| Color | Silver |
| Weight | 217 g |
| Half Link Chain | No |
| Defined Color | Silver |
| Chain Size | 3/32" |
$5.93
Original: $16.95
-65%ACS Crossfire Chain - Single Speed 3/32" 106 Links Silver—
$16.95
$5.93
Description
Chains that offer enough durability for BMX race applications but can be used for most single speed drivetrains.Chamfered plates for quiet engagement Center-punched pins offer lateral stiffness Includes master link connector
| Links | 106 |
| Drivetrain Speeds | Single Speed 3/32" |
| Chain Connection Type | Reusable Master Link |
| Color | Silver |
| Weight | 217 g |
| Half Link Chain | No |
| Defined Color | Silver |
| Chain Size | 3/32" |











