AnswerBMX Pro CrMo BMX Bars (22.2) 8.5" Black
- Made from 13-butted 4130 CrMo
- Features a welded crossbar
| Model | Pro |
| Clamp Dia. | 22.2mm |
| Rise | 8.5" |
| Width | 28" |
| Upsweep | 4 Deg |
| Back Sweep | 10 Deg |
| Material | CrMo |
| Color | Black |
| Weight | 712g |

Description
- Made from 13-butted 4130 CrMo
- Features a welded crossbar
| Model | Pro |
| Clamp Dia. | 22.2mm |
| Rise | 8.5" |
| Width | 28" |
| Upsweep | 4 Deg |
| Back Sweep | 10 Deg |
| Material | CrMo |
| Color | Black |
| Weight | 712g |














