AnswerBMX Pro Cruiser CrMo BMX Bars (22.2) 5" Black
- CrMo with internal taper for best strength-to-weight
| Model | Pro Cruiser |
| Clamp Dia. | 22.2mm |
| Rise | 5" (127mm) |
| Width | 27" (685mm) |
| Upsweep | 4 Deg |
| Back Sweep | 10 Deg |
| Material | CrMo |
| Color | Black |
| Weight | 590g |

Description
- CrMo with internal taper for best strength-to-weight
| Model | Pro Cruiser |
| Clamp Dia. | 22.2mm |
| Rise | 5" (127mm) |
| Width | 27" (685mm) |
| Upsweep | 4 Deg |
| Back Sweep | 10 Deg |
| Material | CrMo |
| Color | Black |
| Weight | 590g |














