Benno Dual Sport Tire - 26 x 2.35" Clincher Wire 180kg Rated Black
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.35 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Size | 26 X 2.35" |

Description
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.35 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Size | 26 X 2.35" |














