Burgtec Ride Wide E-Bike Riser Bar (35.0) 35mm/800mm Black
- Made from heat treated aluminum, tested to Motocross safety standards
- Marked for custom cut length
| Model | Ride Wide Alloy E-Bike |
| Clamp | 35.0mm |
| Rise | 35mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 5 Deg |
| Back Sweep | 9 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | - |
Original: $109.64
-65%$109.64
$38.37
Description
- Made from heat treated aluminum, tested to Motocross safety standards
- Marked for custom cut length
| Model | Ride Wide Alloy E-Bike |
| Clamp | 35.0mm |
| Rise | 35mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 5 Deg |
| Back Sweep | 9 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| Weight | - |














