Chromag Cutlass Bar (31.8) 25mm/800mm Blk/Gry
- High performance unidirectional carbon fiber riser bar for All Mountain use
- Stiff with excellent vibration damping for those long descents
- The lightest Chromag bar at 220g
| Model | Cutlass |
| Clamp | 31.8mm |
| Rise | 25mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 5 Deg |
| Back Sweep | 8 Deg |
| Material | Carbon |
| Color | Black/Gray |
| Weight | 220g |
| Size | 25Mm |
$119.95
Chromag Cutlass Bar (31.8) 25mm/800mm Blk/Gry—
$119.95

Description
- High performance unidirectional carbon fiber riser bar for All Mountain use
- Stiff with excellent vibration damping for those long descents
- The lightest Chromag bar at 220g
| Model | Cutlass |
| Clamp | 31.8mm |
| Rise | 25mm |
| Width | 800mm |
| Upsweep | 5 Deg |
| Back Sweep | 8 Deg |
| Material | Carbon |
| Color | Black/Gray |
| Weight | 220g |
| Size | 25Mm |










