Cinelli Boss Alloy Bar (31.8) Black - 42cm
- 6061 T6 butted aluminum with a flattened ergonomic shape on the bar tops
- 320g (42 cm)
| Model | Boss |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 42cm |
| Hood Width | - |
| Drop Width | - |
| Drop | 125mm |
| Reach | 70mm |
| Top | Riound |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Black |
| Weight | 300g |
| Length | 42Cm |

Description
- 6061 T6 butted aluminum with a flattened ergonomic shape on the bar tops
- 320g (42 cm)
| Model | Boss |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 42cm |
| Hood Width | - |
| Drop Width | - |
| Drop | 125mm |
| Reach | 70mm |
| Top | Riound |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Black |
| Weight | 300g |
| Length | 42Cm |














