Cinelli Largo Alloy Bar (31.8) Black - 56cm
- 30 degree accentuated drop flare that allows for excellent control while riding off-road
- Provides additional space for bar bags
- 6061 T6 butted aluminum, 310g
| Model | Largo |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 56cm |
| Hood Width | - |
| Drop Width | - |
| Drop | 100mm |
| Reach | 70mm |
| Top | Round |
| Material | ALuminum |
| Routing | External |
| Color | Black |
| Weight | 320g |
Original: $55.00
-65%$55.00
$19.25
Description
- 30 degree accentuated drop flare that allows for excellent control while riding off-road
- Provides additional space for bar bags
- 6061 T6 butted aluminum, 310g
| Model | Largo |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 56cm |
| Hood Width | - |
| Drop Width | - |
| Drop | 100mm |
| Reach | 70mm |
| Top | Round |
| Material | ALuminum |
| Routing | External |
| Color | Black |
| Weight | 320g |














