Cinelli Vai Alloy Bar (31.8) Black - 44cm
- 6061 T6 aluminum with shallow drop PPA and ergonomic top
- Designed for riders who are looking for a more comfortable position or ride more aggressively in the drops
- Matte black anodized
- 330g @ 42cm: all measurements are center-to-center
| Model | Vai |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 44cm |
| Hood Width | - |
| Drop Width | - |
| Drop | 123mm |
| Reach | 75mm |
| Top | Round |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Black |
| Weight | 335g |
Original: $40.99
-65%$40.99
$14.35
Description
- 6061 T6 aluminum with shallow drop PPA and ergonomic top
- Designed for riders who are looking for a more comfortable position or ride more aggressively in the drops
- Matte black anodized
- 330g @ 42cm: all measurements are center-to-center
| Model | Vai |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 44cm |
| Hood Width | - |
| Drop Width | - |
| Drop | 123mm |
| Reach | 75mm |
| Top | Round |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Black |
| Weight | 335g |














