Continental Standard Tube - 700 x 20 - 25mm 42mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Valve Length | Med 41-55mm |
| Weight | 100 |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 20 - 25 |
Original: $8.95
-65%$8.95
$3.13
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Valve Length | Med 41-55mm |
| Weight | 100 |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 20 - 25 |




















