Cult X Vans Tire - 26 x 2.1 Clincher Wire Black
| TPI | 72 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.10 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 110 |
Original: $39.99
-65%$39.99
$14.00
Description
| TPI | 72 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | BMX |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.10 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 110 |














