DT Swiss 533d 27.5" Disc Rim 32h Black
- Tough rim for mountain and utility riding
- Triple-pocket hollow construction with single stainless steel eyelets
| Model | 533d |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 22mm |
| Depth | 20.3mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 564mm |
| Color | Black |
| Weight | 540g |
Original: $44.90
-65%$44.90
$15.71
Description
- Tough rim for mountain and utility riding
- Triple-pocket hollow construction with single stainless steel eyelets
| Model | 533d |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 22mm |
| Depth | 20.3mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 564mm |
| Color | Black |
| Weight | 540g |














