DT Swiss ARC 1100 DiCut 62 Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
Original: $1,279.15
-65%$1,279.15
$447.70
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |















