DT Swiss ARC 1100 Spline CS 38 Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock BLK WTS w/Aero 111 Tire
DT Swiss ARC 1100 Spline CS 38 Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock BLK WTS w/Aero 111 Tire
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | Wow Worthy |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $1,729.90
-65%$1,729.90
$605.47
Description
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | Wow Worthy |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |











