DT Swiss ER 1600 Spline 23 Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Original: $383.90
-65%$383.90
$134.36
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |















