DT Swiss ER 1600 Spline 23 Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock XDR Ratchet 36 SL BLK
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Original: $560.90
-65%$560.90
$196.31
Description
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |















