DT Swiss EXC 1200 Classic 30 Front Wheel - 29" 20 x 110mm DH Boost 6-Bolt BLK
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 20mm Thru x 110mm Boost |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $1,351.90
-65%$1,351.90
$473.17
Description
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 20mm Thru x 110mm Boost |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |














