DT Swiss H 1900 Spline 30 Front Wheel - 27.5" 15 x 110mm 6-Bolt Black
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| keyword search | electric bikes, electric bicycle, e-bike, e-bikes |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
| Tire Size | 27.5" |
Original: $319.90
-65%$319.90
$111.96
Description
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| keyword search | electric bikes, electric bicycle, e-bike, e-bikes |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
| Tire Size | 27.5" |














