DT Swiss M 502 Tubeless Ready 27.5" Disc Rim 32h Black
- Cost-efficient rim for all mountain riding
- Sleeved joint with single eyelets for added strength
| Model | M 502 |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 30mm |
| Depth | 20mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 564mm |
| Color | Black |
| Weight | 535g |

Description
- Cost-efficient rim for all mountain riding
- Sleeved joint with single eyelets for added strength
| Model | M 502 |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 30mm |
| Depth | 20mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 564mm |
| Color | Black |
| Weight | 535g |














