DT Swiss M 502 Tubeless Ready 29" Disc Rim 32h Black
- Tough All Mountain rim at an affordable price
- Sleeved jointed, disc specific rim with single eyelets for added strength
| Model | M 502 |
| Size | 29" |
| Internal W | 30mm |
| Depth | 20mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 602mm |
| Color | Black |
| Weight | 570g |
| Tire Size | 29" |
| Hub Drilling | 32H |
$122.90
DT Swiss M 502 Tubeless Ready 29" Disc Rim 32h Black—
$122.90

Description
- Tough All Mountain rim at an affordable price
- Sleeved jointed, disc specific rim with single eyelets for added strength
| Model | M 502 |
| Size | 29" |
| Internal W | 30mm |
| Depth | 20mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 602mm |
| Color | Black |
| Weight | 570g |
| Tire Size | 29" |
| Hub Drilling | 32H |














