DT Swiss RR 421 Tubeless Ready 700c Disc Rim 24h Black
- Superior road riding performance
- A nearly seamless welding process and a special anodizing treatment boost strength while remaining durable
- DT Swiss patented Pro Head Reinforcement System (PHR System) is designed to balance the load transferred to the rim, working as a ball and socket interface, requiring unique washers and Squorx nipples
- Rims include Squorx nipples and washers
| Model | RR 421 |
| Size | 700c |
| Internal W | 20mm |
| Depth | 21mm |
| Hole | 24 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 601mm |
| Color | Black |
| Weight | 430g |
| Hole Count | 24H |
$157.90
DT Swiss RR 421 Tubeless Ready 700c Disc Rim 24h Black—
$157.90

Description
- Superior road riding performance
- A nearly seamless welding process and a special anodizing treatment boost strength while remaining durable
- DT Swiss patented Pro Head Reinforcement System (PHR System) is designed to balance the load transferred to the rim, working as a ball and socket interface, requiring unique washers and Squorx nipples
- Rims include Squorx nipples and washers
| Model | RR 421 |
| Size | 700c |
| Internal W | 20mm |
| Depth | 21mm |
| Hole | 24 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 601mm |
| Color | Black |
| Weight | 430g |
| Hole Count | 24H |














