Easton Cycling EA70 AX Wheel Rear 650B / 584 Holes: 24 10x135/12x142mm TA 135/142mm Disc Center Lock Shimano HG 11
Easton Cycling EA70 AX Wheel Rear 650B / 584 Holes: 24 10x135/12x142mm TA 135/142mm Disc Center Lock Shimano HG 11
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Color | Black |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $350.00
-65%$350.00
$122.50
Description
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Color | Black |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |














