Easton EA70 AX Disc 700c R Wheel 10x135+12x142 HG
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $367.99
-65%$367.99
$128.80
Description
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |














