Easton Cycling EA90 SL Disc Wheel Front 700C / 622 Holes: 24 QR/12/15mm TA 100mm Disc Center Lock
Easton Cycling EA90 SL Disc Wheel Front 700C / 622 Holes: 24 QR/12/15mm TA 100mm Disc Center Lock
| Rim Width (Internal) | 19.5 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $399.99
-65%$399.99
$140.00
Description
| Rim Width (Internal) | 19.5 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |














