Eclat E440/Shift Rear Wheel Rear 20'' / 406 Holes: 36 14mm 110mm Rim Left Side Drive Freecoaster
Eclat E440/Shift Rear Wheel Rear 20'' / 406 Holes: 36 14mm 110mm Rim Left Side Drive Freecoaster
- TECH SPECS
| Hub Model | Eclat Shift |
| Rim External Width | 34mm |
| Spoke Type | J-Bend |
| Wheel Diameter/ISO | 20 / 406 |
| Wheel-Brake Comp. | Rim |
| Hub Spacing | 110mm |
| Position | Rear |
| Depth | 16mm |
| Freehub Body | Freecoaster |
| Rim Construction | Aluminum - Welded |
| Rim Material | Aluminum |
| Valve | Schrader |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim Color | Black |
| Wheel Tire Type | Clincher |
| Axle Type | 14mm |
| Rim Model | Eclat E440 |
Original: $299.99
-65%$299.99
$105.00
Description
- TECH SPECS
| Hub Model | Eclat Shift |
| Rim External Width | 34mm |
| Spoke Type | J-Bend |
| Wheel Diameter/ISO | 20 / 406 |
| Wheel-Brake Comp. | Rim |
| Hub Spacing | 110mm |
| Position | Rear |
| Depth | 16mm |
| Freehub Body | Freecoaster |
| Rim Construction | Aluminum - Welded |
| Rim Material | Aluminum |
| Valve | Schrader |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim Color | Black |
| Wheel Tire Type | Clincher |
| Axle Type | 14mm |
| Rim Model | Eclat E440 |















