Eclat Spire Crankset Spindle: 22mm 22mm 170mm Multicolor BMX Set
- TECH SPECS
| Crankset Material | Cr-Mo |
| Primary Color | Multicolor |
| BB Inclusion | No |
| Drivetrain Spacing | BMX |
| Interface | 22mm |
| Crank Arm Length | 170mm |
| Crank Spindle Diameter | 22mm |
| Crankset Weight | 901g |
| Pedals Thread | 9/16 |

Description
- TECH SPECS
| Crankset Material | Cr-Mo |
| Primary Color | Multicolor |
| BB Inclusion | No |
| Drivetrain Spacing | BMX |
| Interface | 22mm |
| Crank Arm Length | 170mm |
| Crank Spindle Diameter | 22mm |
| Crankset Weight | 901g |
| Pedals Thread | 9/16 |















