Eclat Storm XLT 24 BMX Fork 20'' 1-1/8'' 10x100mm Rake: 24mm Chrome
- TECH SPECS
| Primary Color | Chrome |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20 |
| Material | Cr-Mo |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 898g |
| Maximum Tire Width | 2.5 |
| Rake | 24mm |
| Steer Tube Length | 170mm |
Original: $184.99
-65%$184.99
$64.75
Description
- TECH SPECS
| Primary Color | Chrome |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20 |
| Material | Cr-Mo |
| Axle/Hub spacing | 10x100mm |
| Fork Weight | 898g |
| Maximum Tire Width | 2.5 |
| Rake | 24mm |
| Steer Tube Length | 170mm |















