Fox Shox 32 Factory SC Fork 29" 44r 100
- TECH SPECS
| model | 32, F-S, Grip SL, push-lock |
| wheel size | 29" |
| steer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 44mm |
| travel | 100mm |
| spring type | Float Evol air |
| brake mount | disc only (PM-160) |
| dropout | 15x110mm Boost |
| weight | - |
| color | shiny orange |
Original: $1,049.00
-65%$1,049.00
$367.15



Description
- TECH SPECS
| model | 32, F-S, Grip SL, push-lock |
| wheel size | 29" |
| steer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 44mm |
| travel | 100mm |
| spring type | Float Evol air |
| brake mount | disc only (PM-160) |
| dropout | 15x110mm Boost |
| weight | - |
| color | shiny orange |











