Fox Shox 40 Factory Fork (MY26) 27.5" 48r 203 Grip X2 >
- TECH SPECS
| model | 40, F-S, Grip X2, HSC, LSC, HSR, LSR |
| wheel size | 27.5" |
| steer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 48mm |
| travel | 203mm |
| spring type | Float Evol air |
| brake mount | disc only (PM-203) |
| dropout | 20x110mm TA |
| weight | - |
| color | shiny black |
Original: $1,939.00
-65%$1,939.00
$678.65



Description
- TECH SPECS
| model | 40, F-S, Grip X2, HSC, LSC, HSR, LSR |
| wheel size | 27.5" |
| steer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 48mm |
| travel | 203mm |
| spring type | Float Evol air |
| brake mount | disc only (PM-203) |
| dropout | 20x110mm TA |
| weight | - |
| color | shiny black |











