Full Speed Ahead Gradient Carbon i30 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm 6-Bolt XD Carbon BLK
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30mm |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $980.00
-65%$980.00
$343.00
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30mm |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |














