Full Speed Ahead Gradient Carbon i30 Rear Wheel - 29" 12 x 148mm 6-Bolt HG 11/12 Carbon BLK
Full Speed Ahead Gradient Carbon i30 Rear Wheel - 29" 12 x 148mm 6-Bolt HG 11/12 Carbon BLK
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30mm |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $980.00
-65%$980.00
$343.00
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30mm |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |














