Full Speed Ahead K-Force Team Edition 2x Crankset -172.5mm 50/34t 11-Speed Direct Mount Chainring 386EVO Spindle Carbon/BLK
Full Speed Ahead K-Force Team Edition 2x Crankset -172.5mm 50/34t 11-Speed Direct Mount Chainring 386EVO Spindle Carbon/BLK
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Chainring BCD | Direct Mount FSA |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Color | Carbon/Black |
| Crank Length (mm) | 172.5 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Defined Color | Black |
Original: $920.00
-65%$920.00
$322.00
Description
| Rings | 50/34 |
| Number of Chainrings | Double |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Chainring BCD | Direct Mount FSA |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 Road Disc Hubs > 415 mm Chainstay |
| Color | Carbon/Black |
| Crank Length (mm) | 172.5 |
| Crank Intended Use | Road |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | 386 EVO |
| Defined Color | Black |











