Halo Chaos Disc 26" Disc Rim 32h Team Edition Gray
- A great Enduro or Downhill rim, as well as being equally at home at the bike park or dirt jumps
- Heat treated extruded aluminum, clean welded joint and stainless steel eyelets
- Tubeless compatible
- 20mm depth
- Drilled for schrader valves
| Model | Chaos |
| Size | 26" |
| Internal W | 22.5mm |
| Depth | 20mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 538mm |
| Color | Team Edition Gray |
| Weight | 580g |
Original: $99.99
-65%$99.99
$35.00
Description
- A great Enduro or Downhill rim, as well as being equally at home at the bike park or dirt jumps
- Heat treated extruded aluminum, clean welded joint and stainless steel eyelets
- Tubeless compatible
- 20mm depth
- Drilled for schrader valves
| Model | Chaos |
| Size | 26" |
| Internal W | 22.5mm |
| Depth | 20mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 538mm |
| Color | Team Edition Gray |
| Weight | 580g |














