Halo Ridgeline 27.5" Disc Rim 32h Black
- Light, versatile, and affordable
- 30mm internal width, 17.7mm depth
- Pinned rim joint with single silver stainless steel eyelets
- ERD 567mm
| Model | Ridgeline |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 30mm |
| Depth | 17.7mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 567mm |
| Color | Black |
| Weight | 485g |
Original: $69.99
-65%$69.99
$24.50
Description
- Light, versatile, and affordable
- 30mm internal width, 17.7mm depth
- Pinned rim joint with single silver stainless steel eyelets
- ERD 567mm
| Model | Ridgeline |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 30mm |
| Depth | 17.7mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 567mm |
| Color | Black |
| Weight | 485g |














