Halo Vapour 27.5" Disc Rim 32h Black/Stealth
- High performance 26mm wide double wall Trail rim. Also a good choice for Bikepacking
- Tubeless-compatible: use with normal tires or with any tubeless conversion tape system
- Strength-to-weight optimized using T10 heat-treated niobium alloy, plus stainless eyelets
| Model | Vapour |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 21mm |
| Depth | 22.5mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 557mm |
| Color | Black/Stealth |
| Weight | 420g |
$24.50
Original: $69.99
-65%Halo Vapour 27.5" Disc Rim 32h Black/Stealth—
$69.99
$24.50
Description
- High performance 26mm wide double wall Trail rim. Also a good choice for Bikepacking
- Tubeless-compatible: use with normal tires or with any tubeless conversion tape system
- Strength-to-weight optimized using T10 heat-treated niobium alloy, plus stainless eyelets
| Model | Vapour |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 21mm |
| Depth | 22.5mm |
| Hole | 32 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Aluminum |
| ERD | 557mm |
| Color | Black/Stealth |
| Weight | 420g |














