Industry Nine Hydra 2 Enduro S Wheelset - 29" 20 x 110mm DH Boost/12 x 148mm 6-Bolt XD BLK 32H
Industry Nine Hydra 2 Enduro S Wheelset - 29" 20 x 110mm DH Boost/12 x 148mm 6-Bolt XD BLK 32H
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 31 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Front Axle | 20mm Thru x 110mm Boost |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $1,045.00
-65%$1,045.00
$365.75
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 31 |
| Cassette Body Type | SRAM XD |
| Front Axle | 20mm Thru x 110mm Boost |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |














