Industry Nine Hydra Classic Boost 6B Disc Hub Rear 28H 12mm TA 148mm Shimano Micro Spline Green
Industry Nine Hydra Classic Boost 6B Disc Hub Rear 28H 12mm TA 148mm Shimano Micro Spline Green
- TECH SPECS
| Hub Drilling | 28H |
| Hub Spacing | 148mm |
| Position | Rear |
| Rotor Mount | 6-bolts |
| Freehub Body | Shimano Micro Spline |
| Primary Color | Green |
| Hub Weight | 286g |
| Axle Type | 12mm TA |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Skewers Included | No |

Description
- TECH SPECS
| Hub Drilling | 28H |
| Hub Spacing | 148mm |
| Position | Rear |
| Rotor Mount | 6-bolts |
| Freehub Body | Shimano Micro Spline |
| Primary Color | Green |
| Hub Weight | 286g |
| Axle Type | 12mm TA |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Skewers Included | No |















