Industry Nine iRiX IS41/IS52 Headset : IS41/28.6 | IS52/40 Integrated Complete Silver
    • TECH SPECS
    Bearing Grade Stainless Steel
    Crown Race Diameter 40mm
    Lower Cup 52mm
    Headset Type Integrated
    Upper Cup 41mm
    Material Aluminum
    Primary Color Silver
    S.H.I.S. IS41/28.6 | IS52/40
    Steerer Tube 1-1/8-1.5
    Headset Position Complete
    SHIS Upper IS41/28.6
    SHIS Lower IS52/40
    Color Silver
    -65%
    Product image 1
    Description
    • TECH SPECS
    Bearing Grade Stainless Steel
    Crown Race Diameter 40mm
    Lower Cup 52mm
    Headset Type Integrated
    Upper Cup 41mm