Industry Nine iRiX ZS44/ZS56 Headset : ZS44/28.6 | ZS56/40 ZeroStack Complete Black
    • TECH SPECS
    Bearing Grade Stainless Steel
    Crown Race Diameter 40mm
    Lower Cup 56mm
    Headset Type ZeroStack
    Upper Cup 44mm
    Material Aluminum
    Primary Color Black
    S.H.I.S. ZS44/28.6 | ZS56/40
    Steerer Tube 1-1/8-1.5
    Headset Position Complete
    SHIS Upper ZS44/28.6
    SHIS Lower ZS56/40
    Color Black
    Product image 1
    Description
    • TECH SPECS
    Bearing Grade Stainless Steel
    Crown Race Diameter 40mm
    Lower Cup 56mm
    Headset Type ZeroStack
    Upper Cup 44mm