Innova Fat Cat W Tire 24 x 2.1"
- Inverted avon-style tread for pavement use
| Model | Fat Cat |
| Size | 24" |
| Width | 2.1" |
| Compound | Single |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 950g |

Description
- Inverted avon-style tread for pavement use
| Model | Fat Cat |
| Size | 24" |
| Width | 2.1" |
| Compound | Single |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 950g |














