Kenda Juggernaut Tire - 26 x 4. Fat Clincher Folding Black 120tpi
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Weight | 835 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 101 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 26" Fat |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 4 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 30 |
Original: $129.95
-65%$129.95
$45.48
Description
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Weight | 835 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 101 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 26" Fat |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 4 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 30 |














