Kenda Krusade Tire - 20 x 4 Clincher Wire Black 60tpi
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| ISO Width (mm) | 101 |
| Labeled Size | 20 x 4 |
| TPI | 60 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Type | Clincher |
Original: $73.95
-65%$73.95
$25.88
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| ISO Width (mm) | 101 |
| Labeled Size | 20 x 4 |
| TPI | 60 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Type | Clincher |















