Kenda Street K124 Tire - 12.5 x 2.25 Clincher Wire Black 22tpi
| Defined Color | Black |
| PSI | 35 |
| Weight | 304 |
| TPI | 22 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Intended Use | BMX |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 12.5" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 12.5 x 2.25 |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 203 / 12.5" |
Original: $14.95
-65%$14.95
$5.23
Description
| Defined Color | Black |
| PSI | 35 |
| Weight | 304 |
| TPI | 22 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Intended Use | BMX |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 12.5" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 12.5 x 2.25 |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 203 / 12.5" |














