HomeStore
Magura Gustav Elite MTB Hydraulic Disc Brake Front or Rear Post mount Disc: Not included 328g Black
Magura Gustav Elite MTB Hydraulic Disc Brake Front or Rear Post mount Disc: Not included 328g Black
- TECH SPECS
| Fluid | Mineral oil |
| Brake Material | Aluminum |
| Brake Weight | 328g |
| Caliper mount | Post mount |
| Disc Diameter | Not included |
| Hydraulic Hose Length | 2600mm |
| Lever Blade Material | Polymer |
| Pistons | 4 |
| Position | Front or Rear |
| Primary Color | Black |
| Shift Lever Comp. | W/ Adapters (not included) |
$94.15
Original: $269.00
-65%Magura Gustav Elite MTB Hydraulic Disc Brake Front or Rear Post mount Disc: Not included 328g Black—
$269.00
$94.15
Description
- TECH SPECS
| Fluid | Mineral oil |
| Brake Material | Aluminum |
| Brake Weight | 328g |
| Caliper mount | Post mount |
| Disc Diameter | Not included |
| Hydraulic Hose Length | 2600mm |
| Lever Blade Material | Polymer |
| Pistons | 4 |
| Position | Front or Rear |
| Primary Color | Black |
| Shift Lever Comp. | W/ Adapters (not included) |
















