Maxxis Aggressor Tire - 27.5 x 2.3 Tubeless Folding Black Dual DD
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| PSI | 60 |
| Weight | 1046 |
| TPI | 120 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.3 |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
Original: $81.00
-65%$81.00
$28.35

Description
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| PSI | 60 |
| Weight | 1046 |
| TPI | 120 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.3 |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |















