Maxxis Aspen ST Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding Black MaxxSpeed EXO
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | New Maxxis |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $84.00
-65%$84.00
$29.40
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | New Maxxis |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |














