Maxxis Aspen ST Tire 32x2.4" MS/EXO/TR
- Lightweight XC race tire
- - Features a high volume casing, ultra low profile center tread
| Model | Aspen ST |
| Size | 32" |
| Width | 2.4" |
| Casing | EXO |
| TPI | 120 |
| Compound | MaxxSpeed |
| Bead | Folding |
| Type | Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | - |
Description
- Lightweight XC race tire
- - Features a high volume casing, ultra low profile center tread
| Model | Aspen ST |
| Size | 32" |
| Width | 2.4" |
| Casing | EXO |
| TPI | 120 |
| Compound | MaxxSpeed |
| Bead | Folding |
| Type | Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | - |














