Maxxis Rekon Race Tire - 27.5 x 2.25 Clincher Wire Dark Tan/Black
- TECH SPECS
| Color | Black/Dark Tan |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.25 |
| TPI | 60 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Clincher |
Original: $45.00
-65%$45.00
$15.75
Description
- TECH SPECS
| Color | Black/Dark Tan |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.25 |
| TPI | 60 |
| Tire Bead | Wire |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Clincher |















