MRP Rock Solid Rigid Carbon Fork~ 445mm QR Carbon
| Steerer Type | Straight |
| Color | Carbon |
| Brake Mount (Fork) | Post Mount 160 |
| Crown Race | 30 |
| Weight | 740 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Wheel Mount Center Offset (mm) | 0 |
| Offset | 44 |
| Material | Carbon |
| Defined Color | Black |
| Maximum Tire Clearance (Fork) | 2.5 |
| Axle to Crown Length | 445 |
| Front Axle | 9mm x 100mm |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Steerer Tube Length (mm) | 250 |
| Axle To Crown Length | 445Mm |
Original: $459.95
-65%$459.95
$160.98
Description
| Steerer Type | Straight |
| Color | Carbon |
| Brake Mount (Fork) | Post Mount 160 |
| Crown Race | 30 |
| Weight | 740 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Wheel Mount Center Offset (mm) | 0 |
| Offset | 44 |
| Material | Carbon |
| Defined Color | Black |
| Maximum Tire Clearance (Fork) | 2.5 |
| Axle to Crown Length | 445 |
| Front Axle | 9mm x 100mm |
| S.H.I.S. Stem Clamp Diameter | 28.6 |
| Steerer Tube Length (mm) | 250 |
| Axle To Crown Length | 445Mm |














