Praxis Works SRAM GXP Road BB30/PF30 Conversion BB- 68mm
  • Shimano and SRAM BB30/PF30 conversion bottom brackets
  • SRAM: GXP SRAM/Truvativ/Quarq/ISIS2 steel spindle
  • Made with Enduro bearings and high grade grease
  • Unauthorized online sales prohibited by manufacturer
Model SRAM Road
Spindle Interface SRAM GXP
Shell BB30/PF30
Shell ID 42/46mm
Width 68mm
Color Black
Spindle 68Mm
Product image 1
Description
Model SRAM Road
Spindle Interface SRAM GXP
Shell BB30/PF30
Shell ID 42/46mm
Width 68mm
Color Black
Spindle 68Mm
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1
Sunlite SL-26 BB ENG Bottom Bracket 68mm SQR JIS
NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Wheels Manufacturing BSA Bottom Bracket - SRAM MTB ABEC-3 Bearings BLK Cups
NEW
Thumbnail 1
Wheels Manufacturing T47 Inboard Bottom Bracket - DUB Spindle ABEC-3 Bearing BLK
Cane Creek Hellbender 70 Bottom Bracket - English for 24mm Spindle Silver
-65%NEW
Wheels Manufacturing T47 Inboard Bottom Bracket - For 30mm Spindle ABEC-3 Bearings Fits Frames 68mm-132mm BB Shells Red
Wheels Manufacturing BSA Bottom Bracket - Shimano Hollowtech II Spindle ABEC 3 Orange
Wheels Manufacturing BSA Bottom Bracket - DUB Spindle ABEC 3 Orange
Wheels Manufacturing BSA Bottom Bracket - DUB Spindle ABEC 3 Green
Cane Creek Hellbender 70 Bottom Bracket - English For DUB Spindles Blue
Cane creek Hellbender 70 PRESSFIT PF30 Bottom Bracket 68/73mm 30mm
Wheels Manufacturing BSA Bottom Bracket - Shimano Hollowtech II Spindle ABEC 3 Blue
-65%NEW
Cane Creek Hellbender 70 Bottom Bracket - English For 24mm Spindle Purple